Ma a melír technikákról írok pár jellemző mondatot:
Átfűzéses melír:
Ennek a módszernek is megvannak a válfajai: készíthetünk vele vékonyabb és hosszabb tincseket, adhatunk több árnyalatnyi színt is egy résznek.
Lap melír:
Rakhatjuk egy passzéban a tincseket vékonyabban, vastagabban, ritkábban vagy sűrűbben. Játszhatunk még a fóliák elhelyezésével is: állítva és átfűzve rakva, vagy csillagalakba és átfűzve, frizuraformához igazítva.
Fésűs és pisztolyos módszer:
Nem csak közvetlenül egy tincs, hanem a mellette lévő hajszálak is színt kapnak, ez elsősorban azoknál a vendégeknél ajánlott, akik nem akarnak erőteljesebb látványosabb színeltérést a frizurájukban.
A kalap melír :
A módszernek az alapja egy négyzethálós szerkezet, jól beigazított felhelyezés után ugyanazok a tincsek válnak elérhetővé.
A hurokmelír és a koronamelír:
A technikák előnye, hogy a lenövést is nagyon szépen lehet velük festeni. A hurok melírnél csak a felső hurkát húzzuk ki a tincseknek a melírtűvel, és azokat színezzük be.
Kalapos módszerrel is készíthetünk korona melírt, amikor is vízszintes körökben választjuk ki a tincseket, amiket ezek után más-más színárnyalattal festünk be.
Tupír melír:
Létezik az ún. tupír melír, amikor a vendég haját feltupírozzuk, és csak a kimaradó végeket festjük be – ennek eredménye egy színátfolyásos frizura lesz.
Kesztyű melír:
A férfiaknál és a rövid hajú nőknél használhatjuk a technikát is, amikor a vendég haját erősen belakkozzuk, majd a festékes kesztyűvel a tetejét átsimítjuk, s így a hajszálak végén lesz színeltérés.
Természetesen póthajjal is tudunk melírozni, ez lesz a következő téma.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.